Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kwon Ji Yong-G-Dragon

28. 2. 2009
Přezdívka: G-Dragon
Skutečné jméno: Kwon Jiyong (권지용)
Datum narození: 18.srpen, 1988 (20 let)
Debut: 2001 G-Dragon
Vzdělání: Seoul Korean Traditional Arts Middle & High School
Funkce: Leader / Rapper / Skladatel
 

Výška: 177 cm
Váha: 58 kg
Krevní skupina: A
Dovednosti: Rap, tanec, Beatbox, skládání písní, zpěv a jazyky (čínština, angličtina)
Debut: DaeHanMinGook Hip Hop Flex (2001)
Koníčky: Kreslení obrázků a poslech hudby
Záliby: Móda, herectví, vaření, křupavé koblihy, auta, psi, knihy (poezie, manga a časopisy), sledování kreslených seriálů a taky má rád sám sebe ( nedivím se mu )
Náboženství: Křesťanské
Členové rodiny: rodiče a starší sestra [Dami]
Charakter: Když je ticho, tak je velmi tichý. Dokáže zlepšit náladu :) Vede skupinu. Jeho smysly jsou rychlé, má vysokou sebeúctu a je rád, když je něčím výjimečný.

 

 

Kwon Ji Yong je vůdcem skupiny BIG BANG. Je považován za vysoce úspěšného zpěváka - skladatele v hudebním odvětví a nejen považován. Jeho umělecké jméno je složeno z jeho pravého křestního jména; G pramení z "지" (Ji) a Dragon z "용" (Yong), což v korejštině znamená drak. Od debutu BIG BANG vyhrál cenu "Songwriter Award (Cenu skladatele)" v roce 2007 na Mnet KM Music Festival. Díky tomu, že G-Dragon skládá pro skupinu písně, se BIG BANG stali, dá se říct, speciální skupinou. Jsou jednou z mála skupin, kde písně pro ně skládá jeden ze členů nebo skupina sama. Všichni, kdo znáte BIG BANG, určitě víte, jak jemný a výjimečný má hlas, jak roztomile se směje, jak je vždy veselý a jak skvěle vypadá.
G-Dragon začal takto působit už od svého dětství. Narozen pro zpěv, tanec a vystupování. Debutoval v populární dětské show "Bbo Bbo Bbo" a když mu bylo sedm, stal se členem little Roora. G-Dragon byl trénován YG Entertainment od svých dvanácti let ještě s Tae Yang (dalším členem BIG BANG). Během jejich trénovaní byli známí jako GDYB a začali spolupracovat s dalšími umělci z YG Family jako hip-hop skupina Jinusean.
Skupina BIG BANG se velmi moderně obléká a je považována za jednu z nejmoderněji oblečených skupin. G-Dragon má prý velmi dobrý smysl pro módu, projevuje velkou náklonnost k trendům, barvičkám a určitě si nenechává kecat do toho, co si má obléct. Prý i v normálním životě velmi září všelijakými barvami a módními trendy.
Kromě aktivit ve skupině, má jako každý člen, své osobní - sólové - aktivity. 30.června 2008 vydal svůj debutový digitální singl. Ovšem úplná novinka je, že má v dubnu roku 2009 vydat sólové mini-album.
 
Zajímavosti
* Má tetování na jeho vnitřních stranách paže: na pravé má "vita dolce", což v italštině znamená "sladký život"; a na levé paži má "moderato", což je hudební termín, který udává tempo a znamená "středně''
* Má rád, když ho lidé nazývají "Kwon Leader"
* Jeho starší sestra Dami vlastní online obchod s oblečením. Jmenuje se "Style Love" nebo "Style Luv". Kouknout se na stránku můžete zde.
* Písnička "Lies" měla být nejprve pro G-Dragona jako jeho sólo, ale pak se domluvili, že to budou BIG BANG zpívat jako skupina.
* G-Dragonův přítel už od dětství je KangIn ze skupiny Super Junior.
* Má kolekci klobouků a bot. A to za důvodem toho, že prý jsou to jediný věci na sebe, které když ztratíte, můžete koupit zpět.
 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář